Kdo vede lekce jógy

ve studio YOGA LIBRA

yogalibra znojmo marketa tomanova

Markéta Tomanová

Původní profesí jsem lékárnice, také jsem manželka a máma dvou dětí, a především celým srdcem člověk, který má velkou touhu měnit svět k lepšímu, nalézat smysl své existence a podporovat ostatní žít šťastnější život.

Po letech zaměstnání v oblasti zdravotnictví a ve farmaceutickém průmyslu, můj profesní život dospěl do bodu, kdy již potřebuji dělat činnost s pozitivním přesahem do společnosti.

Toužím uplatnit zkušenosti, které jsem získala absolvováním mnoha kurzů a seminářů na poli osobního rozvoje, a také bych ráda dala prostor svým zájmům prohlubujícím sebepoznání, jakým je například astrologie nebo jiné alternativní přístupy ke zdraví a životu.

Ke svým prvním lekcím jógy jsem se dostala před více než 15 lety a během následující doby jsem vyzkoušela mnoho druhů jógy s různými přístupy lektorů a začala k ní přistupovat jako k neoddělitelné složce zdravého a spokojeného života. Vnímám ji nejen jako fyzický pohyb, ale hlavně jako vědomou práci s dechem, myslí a energiemi v těle a pro takovou činnost je důležité mít bezpečné prostředí, intimní prostor vyhrazený jen pro tento záměr. Proto jsem se rozhodla vybudovat místo, které svojí příznivou atmosférou podpoří osobní rozvoj každého, kdo jej navštíví.

Martina Čepová

Profesně jsem se dříve pohybovala ve světě akademického i firemního vzdělávání a výzkumu. Jóga však byla vždy součástí mého dospělého života, ať už kvůli touze cítit se dobře ve svém těle, tak i kvůli tomu, že je pro mě způsobem, jak skrze dech, pohyb a pozornost uklidnit nekonečné myšlenky, vnitřně se uvolnit a být tak více sama (se) sebou. Mám na ní ráda to, že je prožitkem, který se děje beze slov a je jen náš vlastní.

Dává mi největší smysl sdílet a předávat to, co sama znám a žiji. Proto jsem se rozhodla být tu pro vás a jógovu cestou vás s lehkostí, důvěrou a v bezpečném prostoru provádět. Skrze předávání jógy vám tak mohu zprostředkovat to, co se většinou ve škole, v akademickém prostředí ani ve firmách neučíme. To ale neznamená, že by to v našich životech nemělo mít své stálé místo.

Na mých lekcích nečekejte příliš vážnosti, mám ráda uvolněnou atmosféru i smích.

yogalibra znojmo martina cepova
yogalibra znojmo lenka cirtkova

Lenka Čírtková

Vystudovala jsem Mendelovu univerzitu, fakultu Zahradnictví v Lednici na Moravě.

Profesně jsem se ale touto cestou nevydala, ovšem zahradnictví a příroda zůstali mým celoživotním a krásným koníčkem.

S mým manželem jsme po ukončení studií začali podnikat a obchodovat s obuví.

Po letech zaměstnání v oblasti obuvnictví a obchodu jsem se začala zajímat o jógu, svůj osobní rozvoj a sebepoznání. Velmi blízký vztah mám i k ájurvédě, východní filozofii, přírodní medicíně a zdravému životnímu stylu.

Po absolvování lektorského kurzu jógy jsem se rozhodla, že bych chtěla své nabyté znalosti a zkušenosti předávat dál a pomáhat tak lidem ke zdravému a spokojenému životu.

Někdo moudrý kdysi řekl, že jsou věci, které se nedají naučit a že je pochopíme, až přijde ten správný okamžik a že je musíme prožít. Jóga mě naučila být vděčná za každou zkušenost. Protože bez té nepříjemné bychom nedokázali ocenit tu příjemnou. Naučila mě, jak si vážit sama sebe, svého času, svého těla.

Jóga je pro mě celoživotní cesta, která nikde nezačíná a nikde nekončí. Na té cestě můžeme několikrát odbočit a zase se vrátit zpět. Stala se pro mě životní filozofií a životním společníkem, který mi pomohl zpomalit a napojit se na své tělo, mysl, dech a přítomný okamžik. To vše, společně s principy zdravého pohybu, se vám budu snažit předat na svých lekcích.