Druhy jógy

ve studio YOGA LIBRA

Namasté! Vytvořili jsme prostor, kde se budeme společně setkávat při lekcích jógy, workshopech a seminářích. Přijďte se k nám podívat a vykročte s námi na cestu k harmonii a rovnováze ve svém životě…

Ashtanga - mysore

Ashtanga jóga je založena na základních principech Hatha jógy a je pro ni typická sestava postupně na sebe navazujících jógových pozic. Na mysore lekcích se věnujeme pozicím i dechu a učíme se, jak společně s dechem plynule přecházet od jedné pozice k další. Pro tyto lekce je tradiční plně individuální způsob učení, ačkoliv lekce probíhá ve skupině.

Ashtanga – Mysore lekce jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé jogíny. Nedoporučujeme s ashtanga jógou začínat v těhotenství, pokud nemáte předchozí zkušenosti s její praxí.

Hatha jóga

Základní druh jógy, kde je kladen důraz na zklidnění mysli, uvědomění dechu a praktikování jógových pozic (ásan).

Tím dosahujeme rozproudění energie, posílení, protažení a uvolnění celého těla. Tato jógová praxe nám pomáhá vědomě prožívat svůj každodenní život. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé jakéhokoliv věku.

Dynamická jóga

Lekce zaměřená na protažení, a především na posílení a vytvarování celého těla. Jógové pozice na sebe navazují, plynule propojujeme pohyb s dechem. Lekce je zakončená dechovým technikami a závěrečnou relaxací.

Dynamická jóga je vhodná pro pokročilé v dobré fyzické kondici.

Dancejóga

Lekce obsahuje kromě dechových cviků a závěrečné relaxace sestavu jógových pozic, které se propojují v rytmu dechu a hudby s tanečními prvky.

Je to radostné plynutí prostorem, které nabíjí novou energií.

Jóga pro děti

Jóga pro děti je určena pro děti bez rodičů ve věku 4-8 let. Lekce jsou součástí uceleného kurzu, který zahrnuje zábavné pohybové aktivity s jógovými pozicemi, které podpoří u dětí radost z pohybu, kreativitu, fantazii, ale také správné pohybové návyky, pružnost, sílu a koordinaci.

Zapojení jógových technik spolu s přiblížením jógové filozofie do života dítěte učí děti morálním zásadám, všímavosti, zlepšuje dýchání, koncentraci, práci s emocemi, umění relaxovat a zvládání stresových situací.

Jóga pro těhotné

Jemná jóga upravená pro období těhotenství, zaměřená na správné držení těla, uvolnění a protažení celého těla, způsob chůze a dechu.

Spolu s relaxací pomáhá adaptaci na fyzické i psychické změny, napojení na miminko a přípravu k porodu. 

Wheel jóga/Flow jóga

Jsou lekce vedené certifikovanou lektorkou Mary (Marií Černou).

Wheel jóga je lekce jógy s pomůckou jógovým kolečkem (yoga wheel). Lze jej využít pro lepší oporu nebo naopak si některé pozice můžeme ztížit a lépe tak posílit střed těla.

Flow jóga je dynamická lekce zaměřená na plynulost pohybu ve spojení s dechem. V pozicích protáhneme a posílíme tělo, avšak s plnou pozorností k sobě.

Na lekci budeme občas využívat i jógové kolečko, které nám pomůže dostat se do náročnějších pozic.

 Lekce je dynamická a je vhodnější pro pokročilé. 

Jak na rezervaci lekce?

Yoga Libra jógové studio Znojmo

Tato část bude brzy plně funkční včetně možnosti online plateb, pokud chcete být informovaní jakmile tuto službu spustíme, nechte nám na sebe email.